Firma Nias s.r.o. byla založena v roce 1992 jako stavební společnost zabývající se problematikou úspor paliv a energie a to v prvopočátku prostřednictvím projekční činnosti na kterou postupně navázala hlavní činnost zabývající se až do současnosti aplikací certifikovaných zateplovacích systémů "na klíč".

V posledních několika letech se zabýváme i sanacemi,sádrokartony a kompletními rekonstrukcemi interiétů, realizací kamenných koberců - Topstone. Spolupracujeme výhradně s výrobci vnějších tepelně izolačních kompozitních systémů ETICS, splňující nejen české, ale německé či rakouské normy, vyhovující ve své oblasti nejnáročnějším požadavkům kvalitativní třídy jakosti A, předepsanou Cechem pro zateplování budov a od roku 2006 odpovídjící evropskému technickému schválení ETA 05/0245, ETAG 004:2000 - Vnější tepelně izolační kompozitní systém ETICS.

Po několikaletém vývoji jsou našimi dodavateli zejména Baumit s.r.o.,Weber Terranova s.r.o. a STO, s.r.o. Pravidelně jsme u těchto dodavatelů proškolováni k odborné aplikaci systémů. Z hlediska zkvalitnění služeb zákazníkovi jsme roku 2004 získali certifikát systému řízení jakosti dle ČSN EN ISO 9001: 2001, č. 3009/084-04/SMJ u certifikační společnosti VÚPS, s.r.o.

Roku 2009 bylo naší společnosti vystaveno osvědčení o registraci v seznamu odborných dodavatelů "Zelená úsporám". Na základě této skutečnosti jsme vytvořili tým spolupracovníků a rozšířili naši činnost o vyřizování dotačního programu od projekt. dokumentace, auditů, žádosti,atd. po realizaci "na klíč".
S investory spolupracujeme z pozice generálního dodavatele.

V roce 2010 jsme získali značku "Kvalitní firma" - prestižní marketingová značka v oblasti stavebnictví, přidělovaná na základě zkoumaných referencí. Tuto značku pravidelně každý rok obhajujeme.

Od roku 2016 jsme držiteli certifikátu "Prověřená společnost"